Мәдәни җомга

Сабада Наил Хәмидуллин истәлегенә республика турниры узды

Узган ял көннәрендә Байлар Сабасында урнашкан спорткомплекста Татарстан көрәш федерациясенең элеккеге башкарма директоры Наил Хәмидуллин истәлегенә багышланган бәйге оештырылды.

Сабада 2002-2003, 2004 нче елгы һәм аннан да яшьрәк егетләр арасында көрәш буенча ачык республика шәхси турниры булып узды.

Ярышларны ачу тантанасында Саба муниципаль районы Башлыгы урынбасары Расих Рәхимҗан улы Закирҗанов,Саба муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары - Башкарма комитет аппараты җитәкчесе Марат Рәшит улы Кәримов, ТР «Көрәш» федерациясенең Башкарма директоры, СССРның спорт мастеры Равил Гарифулла улы Хәйруллин; Марий Эл Республикасының билбау көрәше һәм көрәш федерациясе рәисе Наил Нургали улы Галәветдинов; Н.Х.Хәмидуллинын туганнары подполковник Раил Хөснулла улы Хәмидуллин һәм көрәш буенча Бөтенроссия турниры призеры Фидаил Хөснулла улы Хәмидуллин; Саба муниципаль районының Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы: Ирек Рамазан улы Гарипов; «Олимп» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе директоры: Рифат Револ улы Хисамов, шулай ук башка хөрмәтле кунаклар катнашты.

ТР Көрәш Федерациясе Рәисенең Рәхмәт хаты белән  Фәйзрахманов Инсаф Хисаметдин улы һәм Биктимеров Ленар Шахинур улы бүләкләнделәр.

Үз үлчәү категорияләрендә призлы урыннарны алдылар:

2004 елгы һәм яшьрәк булган көрәшчеләр арасында:

36 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Хәкимов Линар (Кукмара)

2 урын Әхмәдуллин Булат (Байлар Сабасы)

3 урын Юсупов Ильяс (Балтач)

40 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Антонов Рамил (Теләче)

2 урын Багаутдинов Рөстәм (Кукмара)

3 урын Габдрахманов Ильяс (Мамадыш)

43 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Гатауллин Рамил (Байлар Сабасы)

2 урын Данилов Алексей (Кукмара)

3 урын Ибраһимов Делюсь (Байлар Сабасы)

46 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Григорьев Богдан (Кукмара)

2 урын Габдрахманов Илфар (Байлар Сабасы)

3 урын Закиров Ислам (Азнакай)

Җиңүгә омтылыш өчен Марданов Ришат бүләкләнде (Актаныш)

50 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Миннигалиев Илфат (Азнакай)

2 урын Григорьев Артем (Кукмара)

3 урын Хәлиуллин Нияз (Байлар Сабасы)

55 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Мухамадиев Артур (Биектау)

2 урын Зарипов Ранис (Балтач)

3 урын Мөхәммәтҗанов Аяз (Кукмара)

65 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Тагиров Ислам (Байлар Сабасы)

2 урын Садриев Данис (Авиатөзелеш районы)

3 урын Исроилов Шахзодо (Авиатөзелеш районы)

80 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Авдеев Салават (Арча)

2 урын Ахунзянов Рифат (Байлар Сабасы)

3 урын Гизатуллин Ирек (Мамадыш)

 80 кг. нан артык авырлык категориясе:

1 урын Газизов Кәрим (Байлар Сабасы)

2 урын Сөнгатуллин Адель (Арча)

3 урын Әһлиуллин Делюс (Кукмара)

 

2002-2003 елгы яшь категориясе:

55 кг. га кадәр авырлык категориясе

1 урын Вәлиуллин Адел (Авиатөзелеш районы)

2 урын Каюмов Нияз (Байлар Сабасы)

3 урын Кибяков Руслан (Авиатөзелеш районы)

60 кг. га кадәр авырлык категориясе

1 урын Кутбутдинов Азим (Авиатөзелеш районы)

2 урын Хабутдинов Салават (Актаныш)

3 урын Шәйхетдинов Дамир (Мамадыш)

 65 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Билалов Артур (Байлар Сабасы)

2 урын Кәбиров Айназ (Авиатөзелеш районы)

3 урын Хәйруллин Муса (Яшел Үзән)

 75 кг. га кадәр авырлык категориясе:

1 урын Кәримуллин Инсаф (Кукмара)

2 урын Сәлимов Руслан (Азнакай)

3 урын Шәрифуллин Марсель (Авиатөзелеш районы)

75 кг. нан артык авырлык категориясе

1 урын Фәхретдинов Илсаф (Кукмара)

2 урын Мөбарәкшин Инсаф (Арча)

3 урын Зарипов Багир (Теләче)

Саба районы яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: